Witamy serdecznie!

Emroz 400S

Studnia wodomierzowa Emroz 400S

o średnicy Φ 400 mm z włazem z tworzywa.

Studnie mrozoodporne o średnicy bazy fi 400 produkowane są w 3 wysokościach: 1300 i 1500 mm z opcją zamówienia także wysokości 1200 mm. Izolacja mrozoodporna jest zabezpieczona przed działaniem czynników zewnętrznych. Posiada dno pełne lub rusztowe pozwalające wprowadzać rury zasilające od dołu lub z boku.

Studnie wodomierzowe Emroz 400-  termos dla twojego wodomierza

Czy możliwa na polskim rynku jest jeszcze bardziej zaizolowana studnia wodomierzowa? Współczynnik przewodzenia innowacyjnej obudowy naszej studni wodomierzowej wynosi 0,025 W/m*K. Specjalne spienione tworzywa sztuczne w szczelnej obudowie cechują się właściwościami izolacyjnymi o 44 % lepszymi od styropianu (0,036 W/m*K). Dodatkowym atutem modeli Emroz 400 jest lana izolacja. Dzięki specjalnej technologii wyeliminowaliśmy utraty ciepła z winy mostków cieplnych. Nowe modele studni Emroz 400 będą jeszcze bardziej wydajne jeśli chodzi o jakość izolacji. Właśnie zakupiliśmy nowe maszyny do naszego parku technologicznego, dzięki czemu jakość warstwy izolującej pozwoli Państwa wodomierzom przetrwać najcięższe mrozy. 

Dostępne wysokosci studni: 1300 mm, 1500 mm (konieczna w pasie większego przemarzania gruntu, na północny wschód od Węgorzewa i Sokółki, w północnej części woj. podlaskiego), na zamówienie dostępna także wysokość 1200 mm. Studnia ma Φ fi 400 mm.

Studnie wodomierzowe są przeznaczone do montażu w wykopie. Można ich używać na wiele sposobów, np. jako przyłączenie do domu, jako przyłącze budowlane, w parku lub ogródkach działkowych, na kempingach lub cmentarzach. Ze względu na małe wymiary studnię tą można łatwo zainstalować w wykopie bez pracochłonnych prac ziemnych. Jest wodoszczelna, higienicznie czysta i umożliwia bezproblemowe działanie systemu wodomierza. Emroz 400 może mieć dno rusztowe lub dno pełne. 

Sposób działania 

Studnia Emroz 400S nie posiada dna. Działa ona na zasadzie termosu dzięki wykorzystaniu energii geotermalnej która zabezpiecza wodomierz i przyłącza znajdujace się w studzience- przed zamarznięciem.

Wykonanie

Dzięki nowoczesnej technologii produkcji jesteśmy w stanie wytwarzać płaszcze cieplne studni wodomierzowych w technologii zapewniającej znacznie wyższe wskaźniki izolacji wnętrza komory studni przed zimnem. Studnia jest wykonana jest z rury PVC, ocieplona poliuretanem, dodatkowo zabezpieczona folią ochronną. W celu utrzymania dodatniej temperatury wewnatrz studni zastosowano także dodatkowy korek poliuretanowy. W odróżnieniu od drugiego typu studni Emroz 400, ta studnia ma właz z tworzywa o nośności 1,5 tony.

W skrócie:

  • Korpus studni - PVC,
  • Płaszcz ocieplający - poliuretan spieniony (dodatkowo folia ochronna),
  • Pokrywa termiczna (korek) - poliuretan spieniony,
  • Właz - tworzywowy z PP (opcja tylko na zamówienie to pokrywa żeliwna).

Właściwości:

  • Utrzymuje odpowiednią (dodatnią) temperaturę w okolicy wodomierza.
  • Zapewnia łatwy odczyt wodomierza z poziomu powierzchni gruntu.
  • Poprzez zastosowanie odpowiednich komponentów w procesie produkcji, studnia charakteryzuje się lekką konstrukcją.
  • Rozwiązania konstrukcyjne studni umożliwiają montaż nawet na terenach, gdzie występuje wysoki poziom wód gruntowych.

Poszczególne wymiary:

  Wysokość [mm] Średnica [mm] Waga [kg] Numer katalogowy
Emroz 400S 1200 400 24 EMR-401-120-01
Emroz 400S 1300 400 25 EMR-401-130-01
Emroz 400S 1500 400 27 EMR-401-150-01

Pliki do pobrania

Galeria zdjęć

Napisz do nas

Nasza firma...
To stały rozwój
Nasza pasja...
To Twój sukces
Nasza praca...
To przyjemność
Twój sukces...
To nasz cel
Przeglądając niniejszy serwis internetowy, akceptujesz pliki cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki.