Witamy serdecznie!

Emroz fi 500

Studnia Emroz o średnicy 500 mm z włazem żeliwnym

Doziemne studnie wodomierzowe są przeznaczone do montażu w wykopie. Można ich używać na wiele sposobów, np. jako połączenie w domu, jako wodne przyłącze budowlane, w parku lub w ogródkach działkowych, na kempingach lub cmentarzach. Ze względu na małe wymiary przyłącza wodomierza można je łatwo zainstalować w wykopie bez pracochłonnych prac ziemnych. Studnia jest wodoszczelna, higienicznie czysta i umożliwia bezproblemowe działanie systemu wodomierza. Dostarczana bez wodomierza, który jest jednakże dostępny na żądanie- z dostawą. Studzienka jest zamykana pokrywą klasy A -w tym przypadku żeliwną, mającą do 1.5 tony nośności. Możliwe są inne opcje włazów żeliwnych o innych nośnościach- na życzenie.

Wejście do studni wodomierza nie jest wymagane i przy niektórych mniejszych średnicach obudów nie jest możliwe. Odpowiednie przepisy dotyczące zapobiegania wypadkom przy włazach nie mają zastosowania.

Studnie wodomierzowe Emroz zostały zaprojektowane do sprawnego odczytu wodomierzy i są zaprojektowane pod kątem wytrzymałości, trwałości i wartości. Są one formowane metodą rotacyjną z tworzywa sztucznego. Oferują doskonałą izolację cieplną w porównaniu do produktów wykonanych z materiałów betonowych lub nieocieplonych studni z tworzyw sztucznych. 

Studnia Emroz Φ 500 nie posiada dna lub posiada dno z otworami. Wykorzystanie energii geotermalnej zabezpiecza zawartosc studzienki przed zamarznieciem. Ocieplona poliuretanem spienionym. Elementy izolacyjne studni umożliwiają montaż wodomierza 300 mm pod pokrywą i gwarantują ochronę przed zamarznięciem do temperatury -30 stopni Celsjusza.

W skrócie:

  • Korpus studni - PE,
  • Płaszcz ocieplający - poliuretan spieniony,
  • Pokrywa termiczna (korek) - poliuretan spieniony,
  • Właz - pokrywa żeliwna.

Właściwości:

  • Utrzymuje odpowiednią (dodatnią) temperaturę w okolicy wodomierza.
  • Zapewnia łatwy odczyt wodomierza z poziomu powierzchni gruntu.
  • Poprzez zastosowanie odpowiednich komponentów w procesie produkcji, studnia charakteryzuje się lekką konstrukcją.
  • Rozwiązania konstrukcyjne studni umożliwiają montaż nawet na terenach, gdzie występuje wysoki poziom wód gruntowych.

Poszczególne wymiary:

  Wysokość [mm] Średnica [mm] Waga [kg] Numer katalogowy
EMROZ 500 z włazem żeliwnym 1200 500 35 EMR-502-120-01

UWAGA! Wysokość studni mrozoodpornej należy dobierać odpowiednio do strefy przemarzania (wysokość powinna być większa) - aby zwiększyć wysokość można zastosować przedłużki. 

Pliki do pobrania

Galeria zdjęć

Napisz do nas

Nasza firma...
To stały rozwój
Nasza pasja...
To Twój sukces
Nasza praca...
To przyjemność
Twój sukces...
To nasz cel
Przeglądając niniejszy serwis internetowy, akceptujesz pliki cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki.