Witamy serdecznie!

Oferta działu fontann

Oferta działu fontann pływających Eotech

W ofercie znajdą Państwo:

1. fontanny pływające, oraz

2. gotowe zestawy fontannowe.

 Fotografia: FONTANA PŁYWAJĄCA BIG COMETA 30

"W Miliczu z muzyką i na kolorowo", "W Miliczu naprawdę ładnie"- tak media branżowe informowały o naszej nowej fontannie Big Cometa 30 zamontowanej w Miliczu. Pokazujemy ją na powyższym zdjęciu. Możecie ją zakupić w naszej firmie.

Rodzaje naszych fontann

Fontanny pływające mają różny wygląd, który jest zależny od typu użytej w fontannie dyszy. W naszej bogatej ofercie obrazów wodnych posiadamy także bardzo unikalne wzory.

Nasza fontanna pływająca Cascade 20 daje strumień wody o wysokości 10 metrów. Fontanna Vulcano 100 - naszej produkcji- daje kilkunastostrumieniowy obraz wodny. Polecamy fontannę pływającą Julienne. To kolejny produkt naszego działu fontann. Daje ona obraz wodny: duży pióropusz spienionej wody. Fontanna pływająca Vulcano 200 to kolejny produkt naszego działu fontann. Dysza tej fontanny ma 19 strumieni. Wysokość obrazu wodnego to 6 metrów.

Fontanna pływająca Vulcano 300: Obraz wodny to "korona" stworzona z szeregu dysz tworzących zespół dysz. Fontanna jest atrakcyjna szczególnie nocą, gdy jest podświetlana przez reflektory podwodne. Charakteryzuje się prostą instalacją oraz dużą efektywnością. Dedykowana na stawy i jeziora o zmiennym poziomie lustra wody lub o mulistym dnie.

Oferowane fontanny pływające są doskonałym akcentem, dopełnieniem pięknego założenia reprezentacyjnego- np. parku, stawu lub jeziora. Dzięki pływającym fontannom mogą Państwo zastosować je w głębszych zbiornikach wodnych, gdzie nie ma możliwości ustawienia konstrukcji fontanny na dnie z powodu głębokości. Fontanny pływające sprawdzają się też na rzekach, choć silniejszy nurt wody może powodować że pióropusz wody nie będzie sikał całkowicie prosto w górę, i może być lekko pochylony.

Zalety instalacji fontann pływających

Fontanny pływające są świetnym pomysłem na zagospodarowanie oczek wodnych i stawów. Dzięki fontannom pływającym można cieszyć się nową jakością estetyczną Państwa jeziora, stawu, zbiornika wodnego. Fontanny dają szum wody, różne obrazy wodne, które wieczorami mogą być dodatkowo iluminowane źródłami różnokolorowego światła. To właśnie po zapadnięciu zmroku odkrywa się dopiero - w ciągu dnia ukryte- piękno fontann pływających. Ótóż te fontanny szczególnie ciekawie prezentują się dopiero po zapadnięciu zmroku. Właściwie dobrane oświetlenie nadaje fantastyczny wygląd i niepowtarzalny nastrój.

Otaczający nas staw czy jezioro nabiera nowego wymiaru, staje się miejscem idyllicznych, romantycznych spacerów mieszkańców. Fontanny pływające od wielu lat przyciągają ludzi chcących cieszyć się ich pięknem w parkach i ogrodach czy na promenadach wzdłuż jezior.

O fontannach pływających Eotech

Idealne rozwiązanie dla tych, którzy szukają prostego, efektownego i niedrogiego sposobu na uatrakcyjnienie stawu lub jeziora.

Fontanny te swobodnie unosą się na powierzchni wody i są bardzo proste w obsłudze i konserwacji. Ponieważ są niezależne od podłoża nie wymagają specjalnych nakładów inwestycyjnych w posiadanym zbiorniku. Zastosowanie zespołów fontann pływających pozwala na stworzenie różnorodnych, imponujących obrazów wodnych na dowolnym akwenie, wszędzie tam gdzie nie jest możliwe zastosowanie stałych systemów fontannowych z powodu głębokości bądź niestabilnego dna.

Dodatkowo fontanny takie działają jak aeratory, napowietrzając wodę w zbiorniku co powstrzymuje rozrost glonów oraz sprzyja zachowaniu równowagi wszelkich procesów mikrobiologicznych. Funkcja ta pomaga w utrzymaniu czystości i klarowności wody.

Wszystkie fontanny pływające prezentują się szczególnie atrakcyjnie po zapadnięciu zmroku lub w nocy. Odpowiednio dobrane oświetlenie fontannowe sprawia, że otaczający nas ogród i staw nabierają bajkowego, romantycznego nastroju i wyglądu. Fontanna pływająca urozmaicić może także wygląd skwerów miejskich, parków lub innych terenów rekreacyjnych przyciągając swym pięknem ludzi pragnących cieszyć się wspaniałym widokiem szumiącej wody.

Eotech- wieloletnie doświadczenie w technologii fontann

Eotech Fontanny to przede wszystkim wieloletnie doświadczenie w zakresie technologii fontannowej. Nasze cechy to: wysokiej jakości produkty i profesjonalizm. Dzięki naszym właściwościom jesteśmy częstym partnerem inwestycji fontannowych.

Do naszych klientów zaliczają się centra handlowe, wspólnoty mieszkaniowe, gminy, inwestorzy prywatni i hotele. Spełniamy także najtrudniejsze wymagania - posiadamy w ofercie dziesiątki typów fontann pływających oraz wyposażenia dodatkowego. Od lat zapewniamy szerokie doradztwo i aktywną pomoc w wyborze najbardziej odpowiednich rozwiązań.

Arkusz danych technicznych

FONTANNA PŁYWAJĄCA 

Zastosowanie

Fontanny pływające znalazły zastosowanie w miejscach gdzie ze względu na zbyt dużą głębokość zbiornika wodnego, niekorzystne podłoże bądź wahania poziomu m. lustra wody, nie ma możliwości zainstalowania fontann stacjonarnych. Fontanny pływające są dodatkiem upiększającym zbiorniki wodne. Urozmaicają stawy, oczka wodne, jeziora oraz parki ze zbiornikami wodnymi. Szczególnie ciekawie prezentują się po zapadnięciu zmroku. Właściwie dobrane oświetlenie nadaje fantastyczny wygląd i niepowtarzalny nastrój. Obrazy wodne w połączeniu z szumem wody pozwalają na pełen relaks.

Właściwości:

1. Walory estetyczne.

2. Napowietrzanie wody.

3. Uzyskanie możliwie najwyższego stopnia cyrkulacji wody w obiegu zbiornika powodując:

- zmniejszenie ilości powstawania glonów,

- eliminacje nieprzyjemnych zapachów zbiornika ze stojącą wodą,

- zmniejszenie ilości komarów lęgnących się w wodzie

- przesuwanie wody z wyższych warstw do niższym i odwrotnie wyrównując jej temperaturę.

Elementy

1. Pompa fontanny. 2. Pływak z linami kotwiącymi. 3. Filtr zabezpieczający przed zanieczyszczeniem. 4. Dysza. 

Instrukcja obsługi 

- Instalacja fontanny wykonana zgodnie z krajowymi i lokalnymi przepisami elektrycznymi.

- Każdy element musi być uziemiony.

- W celu zmniejszenia ryzyka porażenia urządzenie musi być podłączone do obwodu chronionego za pomocą wyłącznika różnicowo – prądowego.

- Należy sprawdzić włącznik podczas instalacji fontanny pływającej, a także raz w miesiącu.

- W przypadku uszkodzenia kabla przyłączeniowego bądź obudowy nie należy używać fontanny pływającej, może to spowodować zagrożenie życia.

- Podłączenie powinien wykonać wykwalifikowany elektryk.

- Nie należy wchodzić do wody, gdy pływający agregat jest podłączony i włączony a także uruchamiany.

- Nie wolno uruchamiać urządzenia bez wody, może to doprowadzić do uszkodzenia pompy.

- Nie należy ciągnąć i podnosić agregatu za przewód zasilający.

- Fontanna nie może być zlokalizowana wewnątrz strefy kąpielowej.

- Przewody przyłączeniowe powinny znajdować się w bezpiecznej odległości od strefy kąpielowej.

- Sprzęt należy regularnie sprawdzać w celu kontroli i wychwycenia jakichkolwiek zmian

Dostawa i rozpakowanie 

- Pływającą fontannę należy, aż do momentu montażu, przechowywać w opakowaniu.

- Fontanna dostarczana jest wraz z pompą, reflektorami oraz przewodami przyłączeniowymi.

- Wszystkie uszkodzenia zewnętrzne, negatywnie wpływające na pracę poszczególnych elementów, stwierdzone podczas rozpakowania, należy niezwłocznie zgłosić dostawcy i sporządzić protokół uszkodzenia. 

Skład zestawu 

- Pływak z pompą dyszą i filtrem. Linki mocujące. Obciążniki. 

Gwarancja

W przypadku:

- tłoczenia medium innego niż normalna woda,

- zawartości piasku przekraczającej 50g/cm ,

- eksploatowania fontanny „na sucho" oraz w podłożu szlamowym,

- montażu, uruchamianiu oraz eksploatacji niezgodnie z powyższą dokumentacja oraz standardami technicznymi , następuje utrata świadczeń gwarancyjnych. 

Funkcje 

- Walory estetyczne.

- Napowietrzanie wody.

- Uzyskanie możliwie najwyższego stopnia cyrkulacji wody w obiegu zbiornika powodując:

  •  zmniejszenie ilości powstawania glonów,
  •  eliminacje nieprzyjemnych zapachów zbiornika ze stojącą wodą,
  •  zmniejszenie ilości komarów lęgnących się w wodzie
  •  Przesuwanie wody z wyższych warstw do niższych i odwrotnie wyrównując jej temperaturę. 

Transport 

- Transport i podnoszenie może się odbywać ręcznie lub przy pomocy żurawia bądź wózka podnośnikowego.

- Do podnoszenia należy użyć palety podłożonej pod fontannę.

- Wstawianie urządzenia do zbiornika wodnego przeprowadzać, trzymając fontannę wyłącznie za pływak.

Umocowanie 

- Minimalna głębokość wody dla bezawaryjnej pracy fontanny pływającej wynosi 1,2 metra.

- Około 5 mb od docelowego miejsca cumowania fontanny należy opuścić na dno trzy prostokątne obciążniki (w okręgu co 120 stopni).

- Fontannę umieścić na wodzie i zaciągnąć do miejsca docelowego.

- Przymocowane do zatopionych prostokątnych obciążników linki przewlec od góry przez uchwyty pływaka.

- Linki uciąć 0,5 mb poniżej uchwytu pływaka na jej końcu robiąc oczko za pomocą dostarczonego zacisku.

- Do wykonanych na lince oczek za pomocą karabińczyków przymocować okrągłe obciążniki centrujące.

- Podczas demontowania fontanny do linek mocujących do dna należy doczepić załączone w komplecie pływaki (aby końce linek nie zatopiły się).

Pliki do pobrania

Galeria zdjęć

Nasza firma...
To stały rozwój
Nasza pasja...
To Twój sukces
Nasza praca...
To przyjemność
Twój sukces...
To nasz cel
Przeglądając niniejszy serwis internetowy, akceptujesz pliki cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki.