Witamy serdecznie!

Poradnik doboru włazów

Jaki wybrać właz do studzienki wodomierzowej? Czy żeliwny, czy plastikowy ?

Kameleon

Jednym z ciekawych włazów jest właz typu kameleon- do wypełnienia trawą. Pozwala on wmontować zbiornik czy studzienkę na obszarze trawnika, przy czym także sam właz jest wypełniony trawą. Jedyne co jest widoczne w trawniku, to obrys włazu.

Klasa A15

Włazy żeliwne są zwykle stosowane w klasie A15 która wytrzymuje nacisk do 1.5 tony. Jest to wystarczająca klasa na teren wokół domu czy na trawnikach. Natomiast na ciągacj jezdnych stosuje się włazy innych klas nośności.

Włazy w klasach innych niż A15 winny bezwzględnie być stosowane wszędzie tam gdzie nacisk wywierany na studzienkę będzie znaczny- na przykład na ciągach jezdnych. Wówczas studzienka taka winna jeszcze dodatkowo być wyposażona w zbrojoną płytę nośną, aby zabezpieczyć studzienkę przed zapadnięciem się w ziemi. Klasy włazów są różne- od klasy A- chodnikowe lub w terenach zielonych do klasy F- przeznaczonych do utrzymania dużo większych nośności. 

Włazy plastikowe

Podstawowo czy standardowo, studzienka jest wyposażona we właz plastikowy, o mniejszej wytrzymałości (Wlaz plastkowy ma zwykle a=1500 kg). Niemniej - opcja włazu żeliwnego jest zawsze dostępna przy składaniu zamówienia w naszej firmie. 

Atutem włazów plastikowych jest to że są one zamykane na śruby co utrudnia dostęp do wodomierza osobom niepowołanym. Firma nasza oferuje też specjalny stalowy właz do studni wodomierzowych o fi= 600. 

wg odex.pl

Galeria zdjęć

Nasza firma...
To stały rozwój
Nasza pasja...
To Twój sukces
Nasza praca...
To przyjemność
Twój sukces...
To nasz cel
Przeglądając niniejszy serwis internetowy, akceptujesz pliki cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki.